4 XI -

- 12 XI 2016 r.


9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016

4 - 12 listopada 2016 r.

Zapraszamy!

The Terence Blanchard
with
E-Collective

12 listopada
Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

E-Collective
Terence Blanchard E-Collective - zakorzeniona w jazzie podróż w głąb form improwizacji muzycznych jazz, fusion, electric oraz hip-hop.

12 listopada
Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

Konkurs jazzowy

Listopad 2016

Konkurs w grupie open - 7 listopada
konkurs w grupie junior - 8 listopada
Wstęp wolny...

4-12.11 To było 9 fantastycznych jazzowych dni!

Za nami 9 edycja międzynarodowego festiwalu Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016. Od 4 do 12 listopada w Tarnowie i Małopolsce królował jazz i… wiele się wydarzyło! Czas na pierwsze podsumowanie.

9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016 to po pierwsze osiem wyjątkowych koncertów gwiazd europejskiej i światowej sceny muzycznej. W tym roku gościliśmy m.in. Terenca Blancharda, formację E-Collective: Charlesa Altura, Fabiana Almazana, Oscara Seatona, Davida Ginyarda, Norddeutsche Rundfunk Band z Hamburga, legendarnego dyrygenta i kompozytora Michaela Gibbsa, znakomitego skrzypka Adam Bałdycha, Piotr Baron Quintet, Krystynę Stańko, Eskaubeja, Tomasz Nowak Quartet, formację AfroFree, kapelę rodzinną Boguckich „Muzyka Karpat”, Joachima Mencla, Piotra Wojtasika, Janusza Olejniczaka oraz debiutujący na profesjonalnej scenie zespół SoundMeck – laureata Grand Prix konkursu 8 edycji Festiwalu. Koncerty tych artystów miały miejsce w Tetrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach oraz Centrum Sztuki Mościce.

9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016 to po drugie prestiżowy konkurs dla debiutujących muzyków. W tym roku do udziału w konkursie zgłosili się artyści z trzech kontynentów: Europy, Azji i Ameryki Północnej, z takich krajów jak m.in. Polska, Ukraina, Dania, Tajlandia i Meksyk. To ponad 70 uczestników – którzy przyjechali do Tarnowa i Małopolski, ponieważ udział w tarnowskim konkursie otwiera drzwi do muzycznej kariery i stanowi możliwość poddania się ocenie znakomitego grona muzyków – jurorów konkursu. W tym roku jury obradowało w składzie: Piotr Rodowicz, Zbigniew Jabubek, Ryszard Wojciul, Grzegorz Nagórski, Piotr Baron, Piotr Pociask, Joachim Mencel. Wyniki konkursu dostępne są w zakładce Konkurs.

9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016 to po trzecie warsztaty dla tarnowskiej muzykującej młodzieży prowadzone przez gości Festiwalu: Piotra Rodowicza, Zbigniewa Jabubka, Grzegorza Nagórskiego, Piotra Barona, Joachima Mencla, Wojciecha Lipińskiego, Michała Miśkiewicza.

9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016 to po czwarte Festiwal premier fonograficznych! Premiery swoich najnowszych krążków mieli podczas Festiwalu: Krystyna Stańko, Eksaubei i Tomasz Nowak Quartet oraz grupa Afrofree. Tarnowska publiczność jako pierwsza w Polsce mogła posłuchać najnowszych utworów tych wykonawców!

Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom i przyjaciołom za fantastyczną współpracę! A Festiwalowej publiczności za jak zawsze gorące przyjęcie. Kochani dzięki Wam promujemy Tarnów i Małopolskę jako region emanujący sztuką i kulturą oraz tworzymy wyjątkowy klimat dla wielowymiarowej edukacji muzycznej!

 


O festiwalu

 

4 listopada 2016 roku rusza dziewiąta edycja festiwalu GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST TARNÓW 2016. Program tegorocznej jazzowej jesieni w Tarnowie zapowiada się imponująco: koncerty, warsztaty z gwiazdami dla młodzieży oraz konkurs dla jazzowych debiutantów. Swój BeFunky Collageudział potwierdził też znakomity Terence Blanchard, który podczas tarnowskiego Jazz Contest zagra koncert finałowy.


Terence Blanchard to światowej sławy trębacz jazzowy oraz kompozytor. Artysta jest autorem muzyki do takich obrazów jak m.in. 25. Godzina, Malcolm X i Plan Doskonały. Blanchard, uznawany za jednego z najbardziej wpływowych muzyków jazzowych i kompozytorów filmowych świata, jest przedstawicielem stylu, który ukształtował współczesna muzykę jazzową. Wyjątkowość dorobku muzycznego i jego kunszt muzyczny wyrażają zdobyte nagrody: pięć statuetek Grammy ( za m.in. utwory Be – Bob oraz Don’t Run) oraz Złoty Glob za muzykę do filmu 25. Godzina. Podczas Festiwalu Blanchard zagra ze swoją formacją The Terence Blanchard E-Collective, którą obok lidera tworzą: Charles Altura, Fabian Almazan, David Ginyard, Oscar Seaton. 

Podczas dziewiątej edycji GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST wystąpią ponadto znakomici muzycy z hamburskiego NDR Big Band oraz artyści z czołówki polskiej sceny jazzowej m.in. Piotr Baron, Krystyna Stańko, Adam Bałdych.

Tradycyjnie też odbędzie się koncert zwycięzców nagrody Grand Prix konkursu towarzyszącego ubiegłorocznej edycji Festiwalu. Zdobyła ją formacja SoundMeck, która od roku podbija serca miłośników jazzu w całym kraju. W tym roku w Tarnowie muzycy zaprezentują się 12 listopada – bezpośrednio przez koncertem Terenca Blancharda.

Warto nadmienić, że istotną ideą Festiwalu pozostaje budowanie płaszczyzny edukacyjnej dla młodych muzyków oraz promowanie ich twórczości. Każdego roku pod okiem gwiazd odbywają się więc warsztaty dla jazzującej młodzieży oraz konkurs, którego prestiż przyciąga do Tarnowa młodych artystów z Polski i Europy. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 16 października. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.tarnow-jazz.pl
w zakładce Konkurs.

Festiwal jest realizowany w ramach projektu „Małopolska. Wszystko gra!” i jest jednym z najważniejszych wydarzeń promocyjnych Województwa Małopolskiego. Festiwalowe koncerty odbędą się w tym roku w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Centrum Sztuki Mościce, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Festiwal potrwa do 12 listopada.

Partnerzy główni Festiwalu 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016: Województwo Małopolskie i MPEC Tarnów. Sponsor główny: Miasto Tarnów. Mecenasem Festiwalu jest Grupa Azoty.

 

Zapisz

Zapisz

9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016

Patron honorowy:

Ambasador jazzu Poseł na Sejm RP Urszula Augustyn,
Marszałek Województwa Małopolskiego
Jacek Krupa,
Prezydent Miasta Tarnowa
Roman Ciepiela.

4 XI - 12 XI 2016

Teraz online

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka odwiedzin

392414
Dzisiaj
wszystkie
47
392414

Twoje IP: 54.80.180.248
Czas: 2017-09-21 15:37:24
http://www.dwojka.polskieradio.pl
www.tarnow-jazz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone..